HMS Bounty [czyli mój pierwszy raz]

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Warcin

HMS Bounty [czyli mój pierwszy raz]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Warcin »

Witam wszystkich!
Od dłuższego czasu jestem biernym uczestnikiem tego forum i w końcu postanowiłem to zmienić i pokazać wam, nad czym pracuje ostatnio. Jest to HMS Bunty na podstawie MM 6/2001 w skali 1:100.
No to zaczynam. Jakiś czas temu udłubałem coś takiego:

Obrazek

Ale stwierdziłem, że to jest BŁeeee i wylądowało na szafie. Niedawno natknąłem się na ten kadłubik i wyniku chwilowego zamroczenia naszła mnie głupia myśl no i stateczek zaczął powstawać od nowa i trochę inaczej. W sumie dla mnie takie podejście do tematu to coś nowego do tej pory raczej swoje modele robiłem w standardzie.
Wykonałem nowy szkielet, a ramach eksperymentu dodałem niszy pokład i odeskowałem go (miała to być wprawka przed głównym pokładem).

Obrazek
Obrazek

Szkielet wypiankowałem i miałem go wyszpachlować, ale przytrafił mi się mały wypadek z pianką, która skurczyła i zapadła się ma szkielecie. Chwilowa zrażony piankom wróciłem do bardziej tradycyjnych metod i okleiłem szkielet poszyciem z 0,5 kartony a na to położyłem kartonowe deski :D . No może geometria kadłuba nie będzie idealna ale nie jest źle.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to stan na dzisiaj po pierwszych próbach z malowaniem. Hm…, gdy bym teraz go zaczął zmienił bym kilka rzeczy – deski poszycia powinny być zupełnie inaczej ułożone no i mogły być trochę węszę natomiast deski pokładu ciut szersze. No, ale zaczynając go miałem raczej małe pojęcie o budowie XVIII – IX w. żaglowców na teraz wcale więcej nie wiem, ale zawsze już coś :D .

Obrazek
Obrazek

c.d.n. …
jungu
Posty: 119
Rejestracja: wt sie 23 2005, 11:16
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jungu »

zapowiada się bardzo ciekawy model, siad ;-) am w pierwszym rzędzie i będę z wielką ciekawością śledził twoją relację :)))
jak byś chciał ciekawe artykuły, obrazki, plany służę pomocą
Ostatnio zmieniony śr lut 01 2006, 21:52 przez jungu, łącznie zmieniany 2 razy.
HakenBush

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HakenBush »

Jungu: siaram czy siadam

No ładnie, ładnie zasiadam w pierwszym rzędzie.

Pozdrawiam
yachcik2
Posty: 204
Rejestracja: śr wrz 21 2005, 10:05
Lokalizacja: Toruń

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yachcik2 »

Bry!

Dołączam do pierwszego rzędu "gapowiczów" Zapowiada się oj ciekawie, ciekawie..... fajnie!
Wykonałem ten model jakis czas temu. Bardzo "ładnie" się skleja i super się prezentuje.

pozdrawiam - Sail
Warcin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Warcin »

Ostatnio coś nie mogę znaleźć czasu no i chęci jakoś tak brak i stąd postępy raczej mizerne.

Jungu wielkie dzięki, na razie co mam mi wystarcza, ale jak by co chętnie skorzystam.

A wiec tak udłubałem sobie ostatnio kabestan, zacząłem windę no i troszkę mi nie wyszło :-? chodzi tu ten element w kółeczku wyszedł coś jak by zadurzy i tak się zastanawiam wykonać go odnowa czy zostawić, co o tym sądzicie.

ObrazekObrazek

Pytania i uwagi mile widziane.
Awatar użytkownika
Olek
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 17 2005, 14:37
Lokalizacja: Nisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Olek »

To ja dołączę się do pierwszego rzędu.:lol:
jungu
Posty: 119
Rejestracja: wt sie 23 2005, 11:16
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jungu »

sam nie wiem czy to poprawiać troszkę razi to że ten element jest większy, biorąc jeszcze pod uwagę że wykonujesz model elegancko waloryzowany (deskowanie pokładu i inne.) to powinieneś jednak zrobić tą część od nowa ale powiem Ci że osoba mająca małe pojęcie o żaglowcach nawet nie zwróci na tą część uwagi przy oglądaniu Twojego dzieła, więc wybór zależy od ciebie

na razie dla mnie bomba.... z czego wykonałeś deskowanie (nie chodzi mi o rodzaj drewna tylko o to z czego pochodzi) :spoko:
Warcin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Warcin »

Elemecik wykonam od nowa, zobaczę jak wyjdzie i ewentualnie wybiorę jeden z nich.

Co do pokładu to jest on z kartonu :D , miałem użyć do jego wykonania szelaku i bejcy, ale że miałem problemy z nabyciem szelaku użyłem bejc jasny i ciemny dąb. A materiałem bazowym była biała kartka (w tym przypadku papier do drukarki) naklejona na karton no i zabarwiona bejcą.
Warcin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Warcin »

Witam wszystkich

Postanowiłem się wam przypomnieć :D żebyście sobie nie myśleli, że zapomniałem o tym wątki i modelu. Po prostu trafiła mi się przeprowadzka i remont mieszkania a mój biedny stateczek pokrywa się kurzem jeszcze trochę i zapomnę jak nożyczki wyglądają. :(
Ostatnio zmieniony sob kwie 01 2006, 10:24 przez Warcin, łącznie zmieniany 1 raz.
jungu
Posty: 119
Rejestracja: wt sie 23 2005, 11:16
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jungu »

to nieładnie nieładnie, nie wiesz ilu ludzi czeka z niecierpliwością ta następne posty...
ODPOWIEDZ