[Relacja - koniec] MiG-9; wydawnictwo Oriel - Nr. 78, 1:33

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2149
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 150

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Jeszcze parę drobnych części i kabinę pilota będzie można zamknąć. Nauczony smutnym doświadczeniem z częścią 301 tym razem nasączyłem papier od nie zadrukowanej strony cjanoakrylem, zanim wyciąłem część 275 – no i poszło bez problemów, tzn. bez uszkodzenia części (zdj. 100). Radość nie trwała długo, bo ta część jest za szeroka. Być może źle skleiłem w tym miejscu kadłub (zdj. 101).
Celownik (zdj. 102) jest (przynajmniej dla mnie) tak mały, że nie byłem w stanie zmontować wszystkich tam przez autora przewidzianych części, nie mówiąc już o ich wycięciu!
Przednią część ramy kabiny pilota przykleiłem taśmą lepiącą dwustronnie do Overhead – folii (zdj. 103), główną część ramy przykleiłem klejem Uhu flinke flasche do resztek gotowej (bardzo dawno temu kupionej) kopułki, chyba od Sabre. Jeżeli papier zabezpieczony jest lakierem akrylowym, można resztki kleju z folii usunąć rozpuszczalnikiem uniwersalnym nitro, nie niszcząc farby drukarskiej. Czyszczenia bez uprzedniego zabezpieczenia akrylem jeszcze nie próbowałem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze tylko antena i parę drobiazgów przy kadłubie i pożegnam się (na razie) z moją do tej pory największą klęską modelarską…

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz maja 13 2018, 10:33 przez Heinrich Kosmala, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

To nie jest zadna kleska.
Doprowadziles do konca to co u wielu z nas wyladowalo by w koszu w polowie budowy. Wycinanka jaka jest wiemy a temat arcy ciekawy.
Z mojej strony Gratulacje!
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Zgadzam się z przedmówcą, nie wiem czy mi by starczyło zapału na sklejenie tego modelu ;). Na tych końcowych zdjęciach wygląda to całkiem całkiem. Za drugim podejściem (jeśli będzie) na pewno pójdzie o wiele lepiej. Relacja na pewno będzie pomocna dla wszystkich co ten model sklejają.
Gratulacje z okazji ukończenia latadła ! :drink:
Obrazek
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Jeszcze tylko mały kroczek i już galeria. No proszę co może zdziałać cierpliwość i chęć doprowadzenia tematu do końca pomimo tylu przeciwności losu. Co masz w planach?
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2149
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 150

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Dzięki za wsparcie moralne! Chyba należę jednak do grupy modelarskich masochistów…
Ostoja, jako następny mam zamiar („dla odprężenia“ po MiG´u) skleić „Gee Bee“ z pewnego free download, bo taki fajny i pokraczny, cud, że to w ogóle latało i do tego było szybsze niż seryjne myśliwce z tamtych czasów…
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Bardzo fajny pomysł, wycinanka jako "free" jest dostępna również tutaj. a wykonany model tutaj.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
cyrylus

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cyrylus »

Ciekawa ta beczka. :D Pobrałem i zachowałem na komputerze. ;) Będzie czekać na swoją kolej. :) Jakoś ostatnio zainteresowałem się takimi dziwnymi albo innowacyjnymi w swoim czasie maszynami.
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

O Gee Bee, fakt że to był samolot który nie wybaczał żadnego potknięcia ale jednak to nadal super maszyna, czekam z niecierpliwością na relację! Trzeba przyznać, że będzie się wyróżniał na półce, bardzo ładny (choć dziwaczny) samolot.
Obrazek
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

GeeBee'ego zdecydowanie polesam. Popelnilem go kiedys tyle ze z wycinanki Modelika- ten sam co darmowy. Zdjecia sa gdzies na tym forum. Fajnie wygladal obok I-16 od Lecha.
Pozdrawiam
MarcinS
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

MarcinS pisze:Zdjęcia są gdzieś na tym forum. Fajnie wyglądał obok I-16 od Lecha.
Całkiem nie tak daleko, tylko dwa lata temu, pozwoliłem sobie odnaleźć ten modelik.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
ODPOWIEDZ